HAKKIMIZDA
 24.10.2017    159573

Yücesan şirketler grubunun temelleri 1959 yılında Ali Lütfi Yücesan tarafından atılmıştır. Kuruluşunun ilk yıllarında kamyon alım satımı ile uğraşan şirketimiz,Türkiye de gelişen tarımsal mekanizasyonla beraber traktör yedek parça sanayinde hizmet vermeye karar vermiştir.

 

Traktör yedek parça sektörünün ilk ve öncü firmalarından olan Yücesan grup firmaları, aradan geçen zaman zarfında Türkiye'de ve dünya'da kendine sağlam bir yer edinmeyi başarmıştır.

 

Türkiye'nin her yerinde 700'den fazla müşterisi bulunan gurubumuz kısa sürede traktör yedek parça toptancılığında Türkiyede lider firma konumuna gelmiştir.

 

60 yıldır yerli pazara hizmet veren grubumuz, son 20 yılda ihracat ivmesini hızlandırarak, günümüzde 80 ülkeye ihracat yapmaktadır.Türkiye’de edindiği tecrübe ile büyüyen grup firmaları uluslararası arenada pazardan gelen yoğun talep ve kaliteden ödün vermeyen politikası ile kısa sürede büyük bir ihracat potansiyeline ulaşmıştır.

 

2014 yılında aldığı kararla traktör üretimine başlan Yücesan Grup, aradan geçen kısa zaman zarfında, uzman kadrosu ile ürettiği YCN traktörlerini 11 farklı ülkeye ihraç ederek bu alanda da başarısını kanıtlamış olup hedefini dünya'da ilk 10 büyük traktör üreticisi arasına girmek olarak koymuştur.

 

Grubumuz 5 farklı şirketten oluşmaktadır. Bunlar sırasıyla;

 

 

Massey Ferguson markalı traktörlere uyumlu yedek parçaları pazarlayan YUCESAN OTOMOTIV SAN. TIC. A.Ş. ve Fiat & New Holland uyumlu yedek parça üzerine uzmanlaşmış kadrosuyla ANADOLU TRAKTOR MAKINA SANAYI VE TICARET A.Ş. iç pazara hizmet verirken; grubumuz Ford, John Deere, Zetor, Inter-Case, UTB gibi farklı traktörlerinin uyumlu yedek parçalarını da tedarik edebilen SAN OTOMOTIV DIŞ TICARET VE SAN. LTD. ŞTI. adı altında ihracat işlemlerimi yürütmektedir. DOĞU METAL YEDEK PARÇA SAN. VE TIC. A.Ş. ise T.S.E. ve ISO 9001 – 2000 sertifikaları ile uluslar arası ve yerel anlamda kanıtlanmış kalitesi ile sıcak dövme ve işleme endüstrisinde faaliyet göstermektedir. Bunların yanı sıra YÜCESAN PETROL A.Ş. şirketimiz de ise Kırşehir'in Mucur ilçesinde, kapadokya yolu üzerinde dinlenme tesisi ve benzin istasyonu işletmekteyiz.

 

Yücesan grup 45.000 çeşitlik yedek parça stoğu ile Türkiye’nin en büyük traktör yedek parça toptancısı olmasının yanı sıra birçok ülkede çok iyi bilinen firmaların distribütörlüğünü de yürütmekte olup tecrübeli kadrosu ve geniş pazarlama ve servis ağıyla Türkiye’de ve dünya'da 1.000’den fazla noktaya ulaşarak buradaki müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

 

Saygilarimizla,

YCN-YÜCESAN Grup